Raport z badania Internetu na temat serwisów o zdrowiu:
18.01.2015

Raport, opisujący zawartość serwisów o zdrowiu, ich popularność, profil użytkowników oraz poszukiwane informacje, został przygotowany przez Polskie Badania Internetu (PBI).

Polskie Badania Internetu to organizacja zajmująca się badaniami polskiego Internetu.

Sztandarowym projektem PBI jest badanie Megapanel PBI/Gemius, które jest standardem pomiaru oglądalności witryn i aplikacji internetowych i źródłem wiedzy o polskich użytkownikach Internetu.

Swoją wiedzą PBI wspiera liczne organizacje lokalne, takie jak: Centrum Edukacji Obywatelskiej, stowarzyszenie „Twoja Sprawa”, a także uczelnie, szkoły, organizacje działające na rzecz bezpieczeństwa w sieci.

Raport w wersji elektronicznej dostępny jest pod adresem:http://pbi.org.pl/raporty/zdrowieserwisy.pdf


Przegląd artykułów dla pacjentów
27.12.2014

Portal zawiera wartościowe i ciekawe artykuły z zakresu opieki zdrowotnej oraz zdrowego stylu życia. 

Można również znaleźć informacje na temat bazy placówek medycznych, szkół medycznych i uczelni z kierunkami medycznymi.

Treści portalu dopełniają ciekawostki medyczne.
Adres portalu: www.dlapacjenta.infoNauka dla zdrowia

Portal jest niekomercyjnym, kompetentnym źródłem informacji o zdrowiu. Jest tworzony przez pracowników naukowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Misją autorów jest stworzenie pomostu pomiędzy specjalistyczną wiedzą zawartą w publikacjach naukowych, a zapotrzebowaniem na informacje, które mogą poprawić jakość naszego życia. Celem istnienia portalu jest propagowanie rzetelnej wiedzy udokumentowanej badaniami naukowymi, a zwłaszcza:
  • Dostarczenie aktualnych informacji o witaminach i składnikach mineralnych
  • Promocja roślin znanych od tysiącleci, których cenne właściwości potwierdzają współczesne badania naukowe
  • Pokazanie prozdrowotnej roli warzyw i owoców, zwłaszcza owoców jagodowych
  • Pomoc w utrzymaniu zdrowia poprzez dostarczanie naukowej informacji o składnikach diety i zdrowym stylu życia
Autorzy publikacji to grupa entuzjastów nauki i techniki, którzy chcieliby żyć w zgodzie z naturą. Nie niszczyć środowiska, chronić je i szerzej korzystać ze skarbów natury: roślin jadalnych i leczniczych. O jakości i długości naszego życia decyduje czyste środowisko, jakość żywności, opieki medycznej oraz dostępność wiedzy. Rozumieją to dobrze naukowcy, ale fachowe informacje nie zawsze docierają do szerokich kręgów społecznych.

A więc, co jeść, aby być zdrowym? Czy potrzebne są suplementy diety? Kiedy sięgnąć po leki roślinne? Czego brakuje w diecie typowego Polaka, który kupuje żywność w supermarkecie? Nauka odpowiada na wiele z tych pytań. Naukowcy chcą się dzielić aktualną wiedzą ze wszystkimi ciekawymi, którzy zechcą odwiedzić nasze strony.

Strona dostępna jest pod adresem:

Akademia dojrzewania - program profilaktyki zdrowotnej dla dziewcząt

http://akademia-dojrzewania.pl/
Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt „Akademia Dojrzewania” to program przygotowany z myślą o uczennicach klas pierwszych i drugich gimnazjum.

Celem programu jest wsparcie pedagogów szkolnych w realizacji zajęć lekcyjnych z nastolatkami w ramach przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie” ujętego w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Przeprowadzenie takich spotkań z młodzieżą to trudne zadanie, dlatego został przygotowany specjalny zestaw narzędzi mający na celu wsparcie pedagogów szkolnych w realizacji zagadnień związanych z okresem dojrzewania. 

W ramach programu „Akademia Dojrzewania” z początkiem II semestru placówki otrzymają bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych, który umożliwi ciekawe i fachowe przeprowadzenie zajęć w grupie dziewcząt. Zestaw zawiera: scenariusze zajęć dla nauczycieli, plakat informacyjny dla szkoły, poradniki dla dziewcząt oraz próbki płynu do higieny intymnej Lactacyd Femina dla każdej nastolatki oraz filmy edukacyjne do pobrania ze strony www.akademia-dojrzewania.pl. Do realizacji programu zgłosiło się prawie 3000 gimnazjum z całej Polski.